Barvení
K novému střihu zajisté patří také nová barva. Náš profesionálně vyškolený personál používá jen ty nejkvalitnější vlasové přípravky. Ty vlasy nepoškozují a zajišťují co nejzdravější a nejpřirozenější vzhled. Samozřejmě jsme v našem kadeřnictví připraveni vyhovět i náročnějším požadavkům na výrazné a odvážné barevné kreace.
Ombre účesy (někdy nazývané balayage) – výraz ombre pochází z francouzštiny a znamená stínovaný. Název je odvozen od metody barvení tkanin, která byla vyvinuta ve Francii v 40-tých letech 19. století. Odtud jsme jen na krok k vý
znamu ombre vlasy. Jde o způsob barvení vlasů, při kterém se melíruje část vlasů tak, že přechod mezi melírem a původní barvou vlasů je postupný. V poslední době se tento typ barvení stává populární i mezi známými osobnostmi ze showbyznysu.
ALCINA péče
ALCINA nabízí přípravky pro všechny typy vlasů
Vlasy a pokožka hlavy jsou u každého člověka zcela jedinečnou záležitostí. Kromě rozdílů, které jsou patrné na první pohled, jako je barva vlasů nebo jejich délka, se liší také v dalších méně viditelných detailech jako je průměr a struktura vlasu, počet vlasů nebo citlivost a funkce pokožky hlavy.
Právě proto potřebuje každý člověk péči, která vyhovuje jeho individuálním potřebám. Jen tak mohou být vlasy a pokožka hlavy optimálně chráněny před negativními vlivy okolí a zůstávají dlouho zdravé a krásné.
ALCINA Haircare nabízí kompletní systém barev na vlasy společně s přípravky, které dodávají vlasům a pokožce tu správnou a potřebnou péči.
Nezáleží na tom, jestli máte jemné, suché, mastné vlasy nebo lupy. Díky pěsticím přípravkům ALCINA najdete vždy ten správný produkt pro řešení vašeho problému.
Recepty našich babiček
Okolo roku 1890 se henna dostala i do střední Evropy, u nás však převládaly staré a ověřené recepty. Pro intenzivnější tóny hnědých vlasů se připravoval odvar z kaštanových listů, čokoládovou zaručoval odvar ze šalvěje a rozmarýnu s přidáním jablečného octa. Havraní čerň se vyráběla z ořechových skořápek. Paletu barev poskytovaly cibulové slupky, které dnes známe hlavně jako barvivo na vajíčka. Červená, žlutá či tmavá cibule, různé směsi, délka louhování a přidávání bylin, zkrátka bylo to doslova umění v pravém slova smyslu.
Jedničkou v péči o tmavé vlasy byl silný černý čaj, kterým se vlasy po umytí propláchly a už se nesmýval. Tmavovlásky mohou takto jednoduše oživit barvu bez chemie i dnes.
Pro zesvětlení plavých vlasů se používal již zmíněný heřmánek a lipový květ. Zajímavý byl zábal z reveňových kořenů s vaječným žloutkem, který dodával plavým vlasům lesk a zajímavý kovový nádech. Teplou žlutou barvu zase ženy získávaly odvarem z divizny.
Nástup chemie
Roku 1909 přišel francouzský chemik Eugéne Schuller s prvními "bezpečnými" chemickými barvami , uvedl na trh barvu Dream blond a založil firmu French Harmless Hair Dye Company, která se o rok později přejmenovala L´Oreal. Peroxid vodíku a amoniak se postupně staly nerozlučnými průvodci všech kadeřníků. Ve třicátých letech se v Hollywoodu objevily platinové blondýnky a chemie zcela ovládla pole vlasové kosmetiky. Až v poslední době se výrobci vrací k přírodním složkám a stylisté doporučují spíše užívání receptů našich babiček.